کتاب اصول حرفه ای و مسائل حقوقی و فنی امور پیمان از قرارداد تا صورت وضعیت

ساخت وبلاگ
چکیده : در دنیای کنونی اغلب فعالیت‌های مهم اقتصادی از جمله خرید و فروش، ساخت بنا، واگذاری، تأمین کالا و ارائ... با عنوان : کتاب اصول حرفه ای و مسائل حقوقی و فنی امور پیمان از قرارداد تا صورت وضعیت بخوانید :

در دنیای کنونی اغلب فعالیت‌های مهم اقتصادی از جمله خرید و فروش، ساخت بنا، واگذاری، تأمین کالا و ارائه خدمات (مثل خدمات طراحی و مهندسی) در قالب عبد یا قرارداد صورت می گیرد. لذا از طرفی، دانش و آگاهی متقاعدین از مفاد حقوقی و شرایط ضمن عقد، پیش زمینه انشاء قرارداد بوده و از طرف دیگر وجود بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های متعدد با اصطلاحات گوناگون و گستردگی منابع و مراجع جهت یکسان‌سازی این اصطلاحات و تعاریف، ضرورت آشنایی مدیران پروژه، شرکت‌های پیمانکاری و مهندسین مشاور و علوم مرتبط را با تعاریف و مفاهیم حقوقی و کاربردی در امر ساخت و ساز، بالاخص پروژه‌های دولتی و طرح‌های عمرانی، ایجاب می‌کند. در این میان، شرایط عمومی پیمان، یکی از اسناد بلا انکار دستگاه‌های اجرایی دولت در واگذاری امور ساخت و ساز می‌باشد.

خوانندگان محترم پس از مطالعه این کتاب و مثال‌های کاربردی آن که کلیه مراحل امور پیمان و رسیدگی را شامل می‌شود، توانایی حضور در مناظرات فنی بین مشاوران و پیمانکاران، تنظیم قراردادهای عمرانی یا غیرعمرانی، بودجه‌بندی عملیاتی پروژه‌های عمرانی،شرکت در انواع مناقصات و نحوه ارائه پیشنهاد قیمت، کنترل و رسیدگی انواع صورت وضعیت‌های کارکرد و تعدیل، بررسی تجزیه‌بهای ردیف‌های فهرست‌بهای ردیف‌های فهرست بهاء، انواع تأخیرات پروژه‌های اجرائی و شناخت کامل از چالشهای پنهان شرایط عمومی پیمان را خواهند داشت. این مجموعه برای دانشجویان و مهندسین تمامی رشته‌ها، مهندسان مشاور و پیمانکاران قابل استفادده می‌باشد.

لينك وبسايت خريد : انتشارات نوآور

+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم تیر ۱۳۹۶ساعت 22:50  توسط پيمان رسيدگي 
مديريت پيمان...
ما را در سایت مديريت پيمان دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : دوشنبه 26 تير 1396 ساعت: 10:52