دوره آموزشي بازرسی سازه های بتنی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

لزوم تدوین دقیق استانداردهای روز جهانی به منظور توسعه ساخت و ساز بتنی پایدار، فرآیند تولید و کنترل کیفیت بتن و سازه های بتنی اجتناب ناپذیر است و از سویی دیگر بازرسی و کنترل به منظور اصلاح کاستی ها و قوت بخشیدن به توانمندی ها الزامیست.

سیستم بازرسی در اجرای پروژه های ملی و استفاده روز افزون از بتن بیانگر نقش این عنصر در توسعه کشور و اهمیت آن نزد صاحب نظران و متخصصان به این امر است، زیرا هر سازه بتنی در طول مراحل ساخت و بهره برداری می تواند به علل مختلف مانند خوردگی آرماتورها، نفوذ  آب، حمله سولفات و کلر ها، کربناتاسیون، قلیایی بتن، اشتباهات طراحی و بارگذاری،  حوادث ، ترک های ناشی از جمع شدگی و عدم مراقبت و نگهداری مناسب، عدم اجرای نامناسب بتن، عدم کیفیت لازم طرح اختلاط، عدم فراهم بودن شرایط مناسب بتن ریزی و... دچار نقص کیفی در بتن گردد که باعث تحلیل عضو بتنی، کاهش شدید دوام و مقاومت بتن و حتی از بین ر فتن دائمی این عنصر شود.


با نگرش به اهمیت موضوع و رسالت شرکت های مهندسی مشاور در امر نظارت، جامعه مهندسان مشاور ایران را بر آن داشت تا در اولین گام از سلسله دوره های نظارتی به امر آموزش "نظارت در سازه های بتنی" بپردازد و دوره ای به شرح تقویم زیر برای کارشناسان امور نظارتی برای اولین بار برگزار نماید و متعاقب این دوره نظری دوره کاربردی و آزمایشگاهی آن را نیز برگزار خواهد نمود.

توصیه می شود شرکت های همکار نسبت به معرفی ناظرین به این دوره اقدام بایسته به عمل آورند.

لينك منبع : جامعه مهندسان مشاور ايران

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم خرداد ۱۳۹۶ساعت 8:34  توسط پيمان رسيدگي 
...
نویسنده : بازدید : 18 تاريخ : يکشنبه 14 خرداد 1396 ساعت: 10:57