شاقول

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

درباره شاقول :

همكاران ما در شاقول، در پی این مقصود هستند كه عرصه‌ای نوپدید در صحنه نظام فنی- اجرایی كشور را به مخاطبین شاقول بنمایانند. عرصه‌ای كه از پیوند سه دانش در حوزه‌های مهندسی ساخت، حقوق و مدیریت خلق گردیده و در حدود 20 سال است كه بر‌ آن تمركز نموده‌اند.

شاقول بهانه‌ای است تا با علاقه‌مندان این عرصه، مشاوران، پیمانكاران، مديران طرح، كارفرماها، ذي‌حسابان، مقرره گذاران/ضوابط نويسان، ‌تامین‌كنندگان، ذی‌نفعان و سایر دست‌اندركاران نظام فنی- اجرایی كشور كه با اهداف متفاوت، در این پهنه گام نهاده‌اند، ارتباط دو سویه برقرار شود. شاقول متفاوت است ؛ از آن جهت كه توسعه صنعت احداث را بر بستر مستحكم دانش حقوق، پی می‌گیرد و پیچیدگیهای آن را به سهولت و با سر پنجه تدابیر مدیریتی باز می‌نماید.

شاقول( plummet ) ؛ ریسمان دارد و نشانه؛ ریسمانش در دستان معمار عالم است و نشانه‌اش معطوف بر نقطه‌ای از كره خاكی. آن را از هر سو كه رها نمایی، اندكی بعد می‌آساید و بر مسیر خود استوار می‌گردد. نه تند می‌رود و نه كند. او مركز محور است و اعتدال مزاج.

شاقول دانش بنیان است و آینده‌نگر و پر اسرار
؛ آن‌چنان كه گفته‌اند بوعلی سینا، متفكر بزرگ ایرانی از این ابزار در تشخیص پزشكی بهره می‌برده و با آن به پیش‌گویی آینده نيز می‌پرداخته است.

اينك كه شاقول بر چهره لطيف شما لبخند می‌زند، نهالي است كه بذر آن پیرو سالیانی تجربه‌اندوزی نزد استادان فن و پارسایان دیار خرد، در بهترین جای سرزمین‌مان افشانده شده است و در انتظاریم تا با لطف خدا خوشه‌های زرین دانشش بالنده گرديده و به ثمر بنشیند.

این طلیعه، كاری است مشعشع. كه تلالؤ آن تازه آغاز شده است.

شاقول

شاقول,شاقول طلایاب,شاقول گنج یاب,...
نویسنده : بازدید : 33 تاريخ : شنبه 6 آذر 1395 ساعت: 17:54