آغاز عملیات مرمت و بهسازی عرشه جنوبی پل کریمخان | بلاگ

آغاز عملیات مرمت و بهسازی عرشه جنوبی پل کریمخان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب


مدیرعامل شرکت یادمان سازه، از شهروندانی که قصد عبور از مسیر غرب به شرق خیابان کریمخان را دارند، خواست تا حد امکان از معابر موازی موجود در بخش حدفاصل خیابان حافظ تا میدان هفتم تیر تردد کنند.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس مرتضی اسکندر ضمن اعلام آغاز عملیات نوسازی و تغییر وضعیت عرشه جنوبی پل کریمخان از ساعت 7 صبح روز پنجشنبه دهم خردادماه 1397، از انسداد مسیر غرب به شرق پل کریمخان خبر داد و گفت: شهروندانی که قصد تردد از این مسیر را دارند، ضمن توجه به پیام های تابلوهای هوشمند ترافیکی و بنرهای نصب شده در محدوده اجرای پروژه، می توانند از مسیرهای جایگزین ترافیکی استفاده کنند.
وی برچیدن هندریل های قدیمی و نصب هندریل های استاندارد با استحکام و ارتفاع مناسب، اتصال عرشه های شمالی و جنوبی از طریق نصب صفحات فلزی، نصب برش گیرها و درزهای فلزی و همچنین انجام تمهیدات لازم برای اجرای آرماتوربندی را بخشی از عملیات عمرانی در مسیر غرب به شرق پل کریمخان دانست و یادآور شد نوسازی و تغییر وضعیت عرشه جنوبی پل کریمخان به صورت 24 ساعته و در قالب 3 شیفت کاری ادامه خواهد یافت تا این مسیر همزمان با عید سعید فطر به صورت آسفالت و خط کشی شده تحویل شهروندان شود.
به گفته مدیرعامل شرکت یادمان سازه، با اتمام عملیات اجرایی در عرشه جنوبی پل کریمخان، این پل سواره رو از یک سازه موقت و نا ایمن به یک پل دائمی و مقاوم در برابر بارهای ناشی از زمین لرزه تبدیل خواهد شد.
گفتنی است تبدیل پل‌های فلزی شهر تهران به پل‌های کامپوزیت بتنی، راهکاری مناسب برای بهینه سازی هزینه‌های نگهداری و مرمت این دسته از پل‌ها است؛ اقدامی که برای نخستین بار در مورد پل کریمخان انجام شد تا به مرور زمان در مورد سایر پل‌های فلزی نیز در دستور کار قرار ‌گیرد.

منبع : وبسايت شهرداري تهران

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم خرداد ۱۳۹۷ساعت 0:18  توسط پيمان رسيدگي 

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 22 خرداد 1397 ساعت: 5:10